Zaburzenia widzenia po założeniu okularów

Witam. Wczoraj dostałam okulary -0,5 i -0,75. Mam stwierdzonych lekki astygmatyzm. Po założeniu okularów (patrząc jednocześnie obojgiem oczu) mam wrażenie, jakby różne obiekty się odchylały i pochylały w jedną stronę. Patrząc w dół, mam z kolei uczucie, jakby podłoga była stroma. Kiedy patrzę jednym okiem (obojętnie którym), widzę wszystko prosto. Nadmienię, że nigdy wcześniej nie nosiłam okularów. Czy powinnam zrobić od nowa badania, czy to po jakimś czasie ustępuje?

Witam,
oczy muszą sie przyzwyczaić do odbierania bodźców w nowy sposób, trwa to zwykle do 7dni.
Jeżeli po tym czasie nadal będzie Pani czuła nieprawidłowe widzenie - należy zgłosić się na kontrolę do okulisty.

Witam.
Proces akceptacji szkieł cylindrycznych przez narząd wzroku to ok. 2 tygodnie i jeżeli po tym okresie oczy nie są w stanie takiej korekcji zaakceptować proponuję zgłosić się na ponowną wizytę do lekarza okulisty , który przepisał takie okulary.
Pozdrawiam