Zaburzenia widzenia, szumy uszne, bóle głowy i wahania nastroju

Witam, mam sporą ilość problemów i trudności ze znalezieniem źródła. Mam zaburzenia wzroku (widzenie mgliste, niezliczone malutkie światełka przed oczami [bardzo widoczne nocą], czarne i białe błyski, etc.), słuchu (szumy), apatię (utraciłem wszystkie pragnienia), derealizację, ciągłe bóle głowy, wahania nastrojów (zwykle rano jest w miarę ok a wieczorem jest tragedia, częste myśli samobójcze), trzęsę się czasem z byle powodu, przy zirytowaniu omdlewam. Okulista i laryngolog nic nie stwierdzili.

Witam. Myślę, że należałoby się udać do psychiatry. Być może takie dolegliwosci maja podłoże psychologiczne i jest to nerwica. Następnie wartyo rozważyć pomoc psychologiczną bądź psychoterapeutyczną.
Magdalena Brabec

Proszę skonsultować się w pierwszej kolejności z psychiatrą, a później psychoterapeutą. Jeśli wykluczone zostało somatyczne podłoże tych zaburzeń, wszystko wskazuje na to, że podłoże jest nerwicowe lub związane z zaburzeniami osobowości. Warto by się Pan dokładnie zdiagnozował i podjął leczenie, zanim objawy zablokują Pana albo utrudnia życie w sposób bardziej drastyczny.