Zaburzenia wzroku po przyjmowaniu leków psychotropowych

uciążliwe skutki uboczne leków psychotropowych - zamazane widzenie. Czy to objaw przemijajacy (ustąpi gdy leki po zakończeniu kuracji będą odstawione) czy zaburzenia wzroku pozostaną jużjako trwały skutek terapii. Przyjmowane leki: Olanzapina 20 mg+Haloperidol 4 ml (przez 2 miesiące) następnie zmiana na Rispolept 1 mg +Parogen 20 mg +Sedam 3 (9 miesięcy)
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Niewyraźne widzenie rzeczywiście może być działaniem niepożądanych przyjmowanych preparatów. Nie oznacza to jednak, że wzrok został uszkodzony. Objaw powinien ustąpić po zakończeniu leczenia. Jednocześnie proszę pamiętać, aby wszelkie modyfikacje w kuracji przeprowadzać tylko i wyłącznie w porozumieniu z lekarzem prowadzącym!
Pozdrawiam.