Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia wzroku po przyjmowaniu leków psychotropowych

uciążliwe skutki uboczne leków psychotropowych - zamazane widzenie. Czy to objaw przemijajacy (ustąpi gdy leki po zakończeniu kuracji będą odstawione) czy zaburzenia wzroku pozostaną jużjako trwały skutek terapii. Przyjmowane leki: Olanzapina 20 mg+Haloperidol 4 ml (przez 2 miesiące) następnie zmiana na Rispolept 1 mg +Parogen 20 mg +Sedam 3 (9 miesięcy)
ponad rok temu

Okulary polaryzujące

Witam serdecznie, Niewyraźne widzenie rzeczywiście może być działaniem niepożądanych przyjmowanych preparatów. Nie oznacza to jednak, że wzrok został uszkodzony. Objaw powinien ustąpić po zakończeniu leczenia. Jednocześnie proszę pamiętać, aby wszelkie modyfikacje w kuracji przeprowadzać tylko i wyłącznie w porozumieniu z lekarzem prowadzącym! Pozdrawiam.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy