Zaburzenia wzwodu u 18-latka

Mam 18 lat, przez ok 4 lata prawie codziennie się masturbowałem, po 2 razy dziennie. Gdy znalazłem partnerkę od razu przestałem się masturbować, teraz to dwa tygodnie i nie mam żadnej potrzeby robienia tego. Podczas gry wstępnej i kiedy pieściłem dziewczynę po waginie penis był ciągle twardy, jednak gdy dziewczyna zaczeła się nim bawić opadł. Nie wiem czy to wina stresu, wydaje mi się, ze go nie czułem czy po prostu przyzwyczajnia. Co zrobić żeby odzwyczaić penisa od ręki ?

Proponowałbym nie spieszyć się z pełnym kontaktem, z penetracją pochwy.
Warto stopniowo oswoić się z bliskością, także fizyczną.
Jeśli zdecydujecie się w pewnym momencie na kontakt waginalny, to lepiej nie przedłużać gry wstępnej.
Niedoświadczony mężczyzna lepiej jak nie celebruje preludium, bo wtedy się "spala". Wzwód ustępuje lub wytrysk następuje szybko i też jest zwykle wtedy po erekcji...
W medycynie seksualnej nazywa się to "kontaktami androcentrycznymi", dla odróżnienia od kontaktów "ginekocentrycznych". Nazwa taka sobie, ale to ważne rozróżnienie...
Proponuję zachować spokój, moim zdaniem nie jest tutaj potrzebny seksuolog, tylko spokój i "dr Czas"...
Pozdrawiam. JW, seksuologia.com

Dzień dobry.

Jednorazowe niepowodzenie z erekcją podczas pieszczot z partnerką nie powinno być powodem do niepokoju, który wzmaga tylko stres i skutkuje jeszcze większymi problemami ze wzwodem. Możliwe również, że Pańskie założenie "przyzwyczajenia się do ręki", jest jednak wynikiem braku masturbacji i próbą racjonalnego uzasadnienia jej kontynuacji.

Pozdrawiam.