Zaburzenia wzwodu w intymnej sytuacji

Mam problem ze wzwodem penisa, kiedy jestem ze swoją kobietą (zaznaczam, że to jest moja pierwsza) nie za bardzo rozumiem, dlaczego jestem zdrowym facetem. Nigdy nie miałem z tym problemu, kiedy byłem sam. Ona jak na razie jest bardzo wyrozumiała i nie krytykuje mnie, a stara mi się pomóc. Proszę o szybką odpowiedź.

Witam! Napisał Pan bardzo niewiele na temat swojego problemu. Jeśli dobrze rozumiem, zaburzenia wzwodu pojawiają się, kiedy jest Pan w intymnej sytuacji ze swoją partnerką. Natomiast w samotności nie ma Pan takiego problemu. Warto poobserwować, czy pojawiają się u Pana spontaniczne poranne wzwody. Jest to o tyle istotne, że większość przyczyn zaburzeń erekcji ma podłoże biologiczne. Dlatego należałoby zgłosić się do lekarza i opowiedzieć o problemie. Najlepiej wybrać się do urologa lub seksuologa. Jeśli lekarz wykluczy przyczyny biologiczne warto zgłosić się do seksuologa (psychoterapeuty), który mógłby popracować z Panem nad psychicznymi przyczynami zaburzeń erekcji. Problemy sfery seksualnej mogą wynikać ze stresu, lęku przed oceną czy też niskiego poczucia własnej wartości, itp. Dlatego pomoc psychologiczna byłaby wskazana. Mógłby Pan rozwiązywać problemy, które leżą u podstaw zaburzenia i przełamywać bariery związane ze współżyciem. Pozdrawiam