ZZA. F.10.7 a zaburzenia zachowania i emocji

Witam. Bylem ostatnio u lekarza specjalisty psychiatry i mam napisane w rozpoznaniu ze sa to Zaburzenia zachowania i emocji w ZZA. F.10.7. Chciałbym się dowiedzieć czy jest to coś poważnego ? I co to oznacza ten skrót ZZA. ? Na początku pomyślałem, że może to skrót właśnie od zaburzeń zachowania albo zachowania i emocji, ale ZZA nie bardzo mi do tego pasuje. Szukałem informacji na temat skrótu ZZA w internecie, ale jest za krótki i nigdzie nie mogłem znaleźć właściwej odpowiedzi. Chciałem jeszcze raz zapytać o to lekarza i jestem umówiony na kolejną wizytę, ale trzeba na nią długo czekać, a skrót ZZA mocno mnie nurtuję. A może nie powinienem się tym przejmować i jest to jedynie jakieś oznaczenie, którego nie muszę rozumieć? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry serdecznie za nią dziękuję. Pozdrawiam

Magdalena Mroczek

ZZA w tym przypadku to zespół zależności alkoholowej. Jak poważne są zaburzenia może ocenić jedynie lekarz po przeprowadzeniu wywiadu i zbadaniu pacjenta.