Zaburzenia zachowania i opóźniony rozwój psychomotoryczny u 5,5-letniego dziecka

Moje 5,5, letnie dziecko ma zaburzenia zachowania,opóźniony rozwój psychomotoryczny,zażywa lek rispolept,który pomimo stosowania chyba przestał już działać,chodzimy do psychologów,na terapię SIrm ok,eeg ok,genetyka ok,nie ma autyzmu,ADHD też mi lekarka nie stwierdziła wprost,a jego nadpobudliwość jest tak duża,że nie idzie jej opanować,dziecko niszczy wszystko,rozbija szyby w oknach,agresji jednak nie ma,ogólnie jest wesołe.Czy to jakaś choroba psychiczna(początek),było ok,ale znów gorzej.

Dobry wieczór,
Jedynie psycholog w kontakcie indywidualnym, który pozna dziecko i nawiąże z nim relację będzie mógł postawić prawidłową diagnozę. Wspomniała Pani, iż dziecko jest pod opieką specjalistów, może zatem warto podzielić się z nimi wątpliwościami i wspólnie poszukać odpowiedzi na stawiane pytania.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska

Witam,
nie wiem czy w przypadku opisanych problemów nie powinna się Pani zastanowić nad Waszą wzajemną relacją lub w ogóle problemami środowiska wychowawczego dziecka.Problemy rozwojowe mogą się tutaj nakładać na przykład na brak cierpliwości i Pani poczucie bezradności.Ten rodzaj trudności można zgłosić w miejscu,gdzie odbywa Pani inne terapie,albo znależć pomoc w poradni zdrowia psychicznego dla dzieci/psychoterapeutyczną/.Czy lekarz,który przepisuje farmaceutyki proponował Pani taki rodzaj pomocy?Jeżeli nie,trzeba zasugerować a wręcz wumóc skierowanie ew.wskazanie adresu.Polecam prof.Barbarę Józefczyk .Oto link:Profesor:
Dr hab. n. hum., prof. UJ Barbara Józefik - psycholog, specjalista II st. z psychologii klinicznej dzieci i młodzieży, Certyfikat Psychoterapeuty i Superwizora Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, certyfikat European Association of Psychotherapy