Zaburzenia zachowania w przebiegu alkoholowym

witam. odebralem niedawno wypis ze szpitala i mam napisane w rozpoznaniu opisowym Zaburzenia zachowania w przebiegu alkocholowym. czy to jest jakas choroba psychiczna ?

Witaj,
to jest zespół objawów,które rozpoczynają się w młodości a obecnie daja następstwa.W Twoim przypadku zapewne agresywnośc i trudności w funkcjonowaniu społecznym.Możesz wylądować w zakładzie karnym,mieć skłonności do naruszania norm i przepisów prawnych.
Zachęcam do skorzystania z pomocy stacjonarnej np.poradni odwykowej lub zdrowia psychicznego/ale zawsze zaczyna się od problemu nałogu/.
Pozdrawiam.

Wszystkie zaburzenia zachowania są związane z trudnościami psychicznymi, psychologicznymi. Jeśli nie jest Pan pewien diagnozy, warto skonsultować się z lekarzem, który Pana wypisywał.