Zaburzenia zasypiania u 8-miesięcznego dziecka

Witam serdecznie, mój prawie 8 miesięczny synek, gdy chcę go położyć spać, oczywiście kołysząc w ramionach, pręży się i wyrywa, odchyla głowę w drugą stronę nie chce się przytulić, chociaż widzę, że jest zmęczony,dodatkowo, ma ciągłe problemy ze snem, od urodzenia,budzi się z płaczem po pół godzinie, gdy go pobujam to za drugim razem potrafi pospać dłużej. Dodam, że ładnie już siedzi, stabilnie, samodzielnie, chwyta zabawki, potrząsa nimi.B. podoba mu się chodzenie, gdy trzymam go pod paszkami.

Witam!
Problemy z zasypianiem dziecka biorą się z niewłaściwych rytuałów zasypiania. Błędem jest noszenie dziecka na rękach aż do uśnięcia. Zachęcam do wdrożenia zasypiania dziecka samodzielnie w swoim łóżeczku. Początki mogą byc dla Pani i dziecka trudne, bo jest to coś nowego dlatego dziecko może się buntować i złościć. Natomiast warto pamietać, że stanowczość w tym przypadku juz po kilku dniach zaprocentuje i dziecko nauczy się zasypiać samodzielnie.
Zachęcam rownież do konsultacji i wizyty u psychologa dziecięcego, który może wesprzeć Panią w trudnościach.
Pozdrawiam serdecznie!