Zaburzenie erekcji a problemy z tożsamością płciową

Witam mam taki problem mam 19 lat i mam problem ze wzwodem około 2 lata temu byłem z partnerką i zdarzyła mi sie sytuacja ze podczas stosunku nie chciał mi stanąć . I pierwsze skojarzenie co mi przyszło na myśl to że moge być gejem . Nie mam jakiś skłonności w tym celu itp. Bo na przykład kiedy o tym nie myślę wszystko jest cudownie . Psycholog mówił ze wszystko jest ok ze brak wzwodu nie ma nic z tym wspólnego czy to prawda ? I wszystko ze mną ok i nie mam czego się obawiać?

Dzień dobry,

Jednorazowe doświadczenie braku erekcji podczas stosunku z partnerką nie uprawnia do wyciągania wniosków na temat "nieprawidłowej" orientacji seksualnej.
Nawiasem mówiąc - nie uprawnia do wyciągania jakichkolwiek wniosków.
"Przypadłość" braku erekcji bądź niewystarczającej lubrykacji (bolesność) zdarza się wcale nierzadko młodym ludziom obojga płci, rozpoczynającym współżycie seksualne. Remedium na to jest zwykle po prostu cierpliwe uczenie się własnych reakcji, poznawanie reakcji partnera/ki i przede wszystkim nie popadanie w rozpacz z powodu jednorazowego niepowodzenia.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Nie jest możliwe odpowiedzieć na Pana pytanie bez dłuższego osobistego kontaktu i większej ilości informacji. Być może posiada Pan potrzeby homoseksualna, których Pan nie akceptuje, wypiera ją i w ten sposób mogą pojawiać się zaburzenia erekcji podczas kontaktu z partnerką. Jest też jednak możliwe, że przyczyną zaburzeń erekcji są myśli lękowe, reakcja nerwicowa, a to że jej treść dotyczy akurat bycia homoseksualistą jest "przypadkowe", bo w rzeczywistości wcale nie jest to element Pana orientacji, wyłącznie coś, czego się Pan, z jakiegoś powodu, obawia.

Pozdrawiam!