Zaburzenie miesiączkowania a podwójna macica

Witam!

Mam 33 lata. Mam nietrypową budowę narządów rodnych, bo mam 2 macice, dwie szyjki, prawdopodobnie też tak jest z jajnikami i na całej długości przegrodę pochwy. Do sierpnia 2012 r. moje miesiączki były co 30-34 dni. W sierpniu miałam wykonywaną laparoskopię ginekologiczną, z której wyszło, że wszystko jest ok i obie macice są zbudowane prawidłowo i dobrze rozwinięte. Po laparoskopii miesiączki zaczęłam dostawać równo co 28 dni i trwały ok. 7 dni i nie były już bardzo obfite. Nie było też żadnych innych dolegliwości, które by wskazywały mi na zbliżającą się miesiączkę.

Niestety nie wiem, dlaczego w lutym miałam dwie miesiączki, tj. 6.02 i 25.02. A w tym miesiącu - marcu dostałam miesiączkę już dzisiaj, tj. 14.03. Te miesiączki są skąpe i trwają przez ok. 5 dni, z czego 2 ostatnie dni to tylko jakieś ostanie "brudy". Co ciekawe, nie mam żadnych bóli piersi ani bólu brzucha. Po prostu miesiączka mnie całkowicie zaskakuje. Nie wiem, czy jest jakiś powód do zmartwienia.

Pozdrawiam J

Lek. Magdalena Pikul

Witam!

Myślę, że w takiej sytuacji należałoby skonsultować się ze swoim ginekologiem i wyjaśnić przyczyny zbyt częstych miesiączek, bo raczej nie jest to normalny stan, zwłaszcza że do tej pory wszystko przebiegało prawidłowo. Zwykle jest to związane z zaburzeniami hormonalnymi i wymagałoby wykonania badań poziomu hormonów płciowych, ale na taką diagnostykę musi Panią pokierować ginekolog, szczególnie biorąc pod uwagę nietypową budowę narządów rodnych.

Pozdrawiam!