Zaburzenie osobowości borderline z depresją

witam, moja corka ma 23 lata stwierdzono u niej zaburzenie osobowosci borderline z depresja-jest tez problem dodatkowy popala trawe i bierze jakies substancje psychoaktywne, regularnie co 1,5-2 miesiace znajduje sie w szpitalu psychiatrycznym po wyjsciu nic nie robi ze soba nie leczy sie dalej, proby samookaleczenia, urojenia itp to norma, zastanawiam sie nad czesciowym ubezwlasnowolnieniem jej aby sie leczyla, nie chce jej stracic ani skrzywdzic, pomozcie prosze. obecnie znowu przebywa w szpita

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Borderline jest samo w sobie bardzo trudnym do leczenia zaburzeniem. Wespół z przyjmowaniem substancji psychoaktywnych i depresją leczenie jej staje się jeszcze trudniejsze. Corka powinna być cały czas w trakcie terapii, pracować nad sobą, kontrolować (lub być kontrolowaną) - w związku z tym najlepiej będzie zasięgnąć porady lekarza prowadzącego czy ubezwłasnowolnienie jest najlepszym w tym momencie rozwiązaniem, czy też możliwa jest dłuższa hospitalizacja i terapia bez podjemowania takich działań. Z pewnością terapia jest dla córki absolutnie niezbędna.