Zaburzenie widzenia - czym może być spowodowane?

Witam, proszę o jakieś wyjaśnienia. Bardzo często zdarza się, że nie widzę na jedno oko. Dziś patrząc lewym okiem ledwo widziałem swoją rękę. A gdy zamknę oko, widzę jakby plamkę. Ponadto często boli mnie po tym głowa. Podejrzewam, że jedno z drugim może być powiązane. Czy są to objawy jakiejś choroby? Czym może być to spowodowane?
ponad rok temu

Witam,

opisywane objawy są dosyć niespecyficzne, dlatego konieczna byłaby szczegółowa diagnostyka okulistyczna, jak również konsultacja neurologiczna. Dopiero mając wyniki visusu, ew. refrakcji, tonometrii, pola widzenia, oceny dna oka można byłoby się wypowiedzieć o ewentualnej przyczynie takich objawów. Proponuję zatem udanie się do lekarza specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie