Zaburzone widzenie podczas stosowania soczewek

Dlaczego po założeniu soczewki jedno oko dwoi mi obraz? noszę soczewki od ponad dwudziestu lat i od czasu pojawienia się soczewek silikonowo-żelowych, mam takie objawy.Proszę o odpowiedź.Czy na to ma wpływ materiał z jakiego są one wykonane czy to że krzywizna zazwyczaj w tych lepszych jest 8.6 ? ale przetestowałam różne i niestety objawy we wszystkich są podobne . Proszę o pomoc soczewki mam dobrane ze specjalistą . Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji należy udać się na ponowne dobranie soczewek.