Zachowana antykoncepcja hormonalna

Witam. Biorę tabletki antykoncepcyjne ( 3 opakowanie, 1 tydz.), zawsze regularnie i systematycznie, o godz. 21. Mój partner nie kończy we mnie. Wczoraj, przyjęłam tabletkę jak zawsze o godz. 21, po czym ok. 2-3 h od przyjęcia tabletki wystąpiła biegunka. Około godz. 24 ustąpiło, wtedy przyjęłam 2 tabletkę, dla pewności. Od tamtej pory biegunka nie wystąpiła ponownie. Czy dobrze postąpiłam i czy moja antykoncepcja została zachowana? Czy przyjęcie 2 tabletek 1 dnia wpływa niekorzystnie itp.?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety nie napisała Pani jakie tabletki antykoncepcyjne stosuje. Trudno więc odpowiedzieć jednoznacznie. Zażycie drugiej tabletki było postępowaniem zachowawczym i zapobiegawczym - zabezpieczenie z pewnością jest zachowane. Przyjęcie większej dawki hormonu zwiększa ryzyko wystąpienia działań niepożądanych leku. Proszę zapoznać się z ulotką Pani tabletek antykoncepcyjnych, by dowiedzieć się jakie to objawy.