Zachowana fizjologiczna lordoza oraz wysokość kręgów lędźwiowych

Proszę o interpretację wyniku badania MR kręgosłupa : zachowana fizjologiczna lordoza oraz wysokość kręgów lędzwiowych. Ogniska przebudowy spondylotycznej w warstwie podchrzęstnej trzonu kręgu L5.Cechy dehydratacji krążków L1/L2 i L5/S1.Cechy uszkodzenia pierścienia włóknistego krążka L1/L2 na odcinku około 3mm z protruzją tylno-centralną jądra miażdżystego.Lewostronna wypuklina pierścienia włóknistego krążka L5/S1 z możliwością kompresji korzeni lędzwiowych na tych poziomach.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisane w wyniku nieprawidłowości są konsekwencją zmian zwyrodnieniowo-degeneracyjnych. Wynik, w oparciu o dane kliniczne, powinien ocenić specjalista neurolog.