Zachowania lękowe u u 8-latka

Witam mam pytanie mam 8 letniego syna niedawno zauwazylam u Niego dziwne objawy leku np. Stoi kwiatek na parapecie i go dotknął albo na niego dmuchnol i pyta czy nic mu nie będzie albo zobaczy plame na chodniku pyta co to jest i czy nic mu nie będzie zastanawiam czy nie isc z nim do psychologa martwi mnie to jego zachowanie prosze o porade dziekuje bardzo

Jeżeli jednak chłopiec po dotknięciu kwiatka wykazuje reakcję lękową (reakcję, nie słowa!) to można się temu głębiej przypatrzeć. Jednakże nie podejmowałabym drastycznych kroków - proszę syna obserwować, tłumaczyć zjawiska zachodzące w świecie, opowiadać i uczyć. Gdy pojawiać się będzie lęk - wtedy proszę skonsultować sprawę z psychologiem dziecięcym. Pozdrawiam.

Witam

rozumiem Pani zaniepokojenie, dostrzega Pani w zachowaniach synka sygnały których wcześniej nie było. Warto byłoby sprawdzić co sprawia, że synek w taki sposób reaguje, tak opisuje świat który poznaje. Być może jest to reakcja na sytuacje, rozmowy których był świadkiem, może odczuwa niepewność wobec tego co się dzieje w jego otoczeniu, a być może jest to tylko rozwojowe poznawanie świata i opisywanie go językiem, który gdzieś zasłyszał.
Warto byłoby to sprawdzić i porozmawiać z psychologiem dziecięcym podczas bezpośredniej konsultacji.

pozdrawiam

A.Aleksandrowicz
https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=ts