Zachowanie 1,5-rocznej córki

Mam syna 11lat no i córkę 1.5roku z obecnego związku-głównie o nią i z nią jestem potężnie związany emocjonalnie,rozumiem się bez słów,mściwa jak ja, serce,rodzina święta.ciężko o nasze zaufanie, Niedawno po dłuższej przerwie poszliśmy sami na spacer, ale to jak w 1.5godz bez słów-Żalem,smutkiem,,tym czymś'' że miałem dość. Na koniec pokazała liście,delikatny uśmiech i pobiegła do brata. Jak to możliwe żeby była w stanie mnie tak potraktować?-a ból,żal,łzy odpuściły na zajutrz jak podeszła sama.

Problemem nie są zachowania 1,5 rocznej córki, ale Pana sposób rozumienia i przeżywania relacji z córką i jej relacji z pozostałymi członkami rodziny. Powinien Pan zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty i podjąć psychoterapię. Proszę szukać pomocy w Poradni Zdrowia Psychicznego lub w gabinecie prywatnym. Uważam to za konieczne.

Rozumiem, ze z matką dziecka jest Pan w związku? A z czego wynikają rozłąki? (tryb pracy?) Córeczka wielu spraw jeszcze nie rozumie na poziomie wiedzy, reaguje na Wasze emocje czy napięcie. Po dłuższej rozłące pewnie potrzebuje też czasu na "odnalezienie się" w relacji. Jesli jednak Pana emocje są na tyle duże, że utrudniają Panu kontakt i funkcjonowanie z rodziną, zachecam do spotkania z psychologiem i przepracowania tych emocji. Specjalista pomoże zrozumieć ich głębsze przyczyny, a także poradzić sobie z nimi.