Zachowanie 12-latka względem 5-letniej kuzynki

Witam, przeżyłam szok i jestem załamana, mój 12 letni syn kazał pocałować się w siusiaka swojej 5 letniej kuzynce, nie moge dojść do siebie. Czy przyczyną mogły być wspólne kąpiele dzieci i onanizm u 5 latki, który jej się zdarza? Co robić oprócz stanowczej rozmowy, którą odbyliśmy z synem.

Dzień dobry,

Myślę, że NAJLEPIEJ jak skorzysta Pani z osobistej wizyty u psychologów / psychoterapeutów, którzy pracują z dziećmi i również zajmują się problematyką seksualności (w Warszawie polecam Fundację Dzieci Niczyje).

Szanowna Pani,

warto kontrolnie udać się do poradni pedagogiczno-psychologicznej. Tego typu incydenty u młodszych dzieci można zrzucić na karb zabaw, skądinąd kłopotliwych, jednak u 12 latka jest to bardziej niepokojące. Nie znam też wyjaśnienia syna i kuzynki, czym się kierowali. Niekoniecznie musi to świadczyć o poważnych zaburzeniach, ale wizyta nie zaszkodzi, by mieć pewność prawidłowego rozwoju psychoseksualnego u syna. Może też Pani poszukać informacji o seksuologu w Pani okolicach, który zajmowałby się także małoletnimi.

W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Anna Szostak, www.ctzo.org