Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 1 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zachowanie 4-latka w przedszkolu

Witam,Jestem mama 4 letniego chłopca.Antek rozpoczął drugi rok w przedszkolu , najczęściej jak coś chce ciągnie mnie za rękę. Jak proszę go żeby mnie zawołał mówi mama oć.Jest też niejadkiem je to co lubii najczęściej słodycze i mleko.Pani W przedszkolu zwróciła mi uwagę że Antek nie zawsze chce usiąść z dziećmi w kółku ,chyba że spodobamu się piosenka. Czasem chodzi na palcach.Nie lui się brudzić jak tylko się ubrudzi -już się rozbiera.Jest dzieckiem wesołym które potrzebuje dużo przytulania.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Główne założenia Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jakie są najważniejsze założenia Stowarzyszenia Aktywnie Przeciwko Depresji.

Warto zwrócić także uwagę, czy chłopiec reaguje na swoje imię, czy potrafi współdzielić uwagę (np pokazując coś komuś sprawdza, czy osoba patrzy w podanym kierunku itp), czy potrafi jasno komunikować swoje potrzeby czy np używa ręki dorosłego jak narzędzia? Mimo wszystko zachęcałabym do podjęcia konsultacji psychologicznej z psychologiem dziecięcym. Podobne zachowania mogą być tylko charakterystyką dziecka, ale (zależnie od innych trudności czy dotychczasowego rozwoju synka) mogą także wskazywać na trudności rozwojowe. Specjalista zdiagnozuje a dodatkowo zaleci najlepsze metody wspierania rozwoju synka.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy