Zachowanie 6-miesięcznego niemowlęcia i nieutulony płacz po szczepieniu w 2. miesiącu życia

Jestem mamą 6ms chłopca.Obawy mam po szczepieniu 2 mż po których pojawił się nieutulony płacz. W p. szczepień dr stwierdziła że syn jest zdrowy,zmieniła szczepionkę.Synek nie gaworzy.Dźwięki jakie wydaje:aa, ee, ag, gg, brrMa momenty ciszy.Uśmiecha się, zaczepia piskiem i kopaniem nogami. Wodzi wzrokiem za zabawką. Reaguje na swoje imię,ma takie momenty zawieszenia kiedy się zapatrzy np. na telewizor, czy w okno.Na obcych reaguje płaczem.Starszy brat czasami płacze,on patrzy na niego nie płacze.

Witaj,
nie rozumiem Twojego niepokoju,gdyż i mnie się wydaje,że dziecko reaguje w sposób nie budzący zastrzeżeń/jest zainteresowany otoczeniem,aktywny w kontakcie,zarówno werbalnie,jak i ruchowo,ma też widoczną emocjonalność/.Być może jednak Twój opis jest niedosyć precyzyjny,zachęcam do wizyty u psychologa/np.w ośrodku wczesnej interwencji/,gdzie będzie mógł być zdiagnozowany dokładniej.
Pozdrawiam i zachęcam dla własnego uspokojenia.

Witam Panią
Ma Pani malutkiego synka, którzy dopiero uczy się świata, Pani uczy się jego, on Pani. Synek ma prawo i do milczenia i do płaczu i do zapatrzenia się w coś. Takie zapatrzenie pomaga takim maluchom odpoczywać, to coś normalnego, kiedy taki maluch patrzy sobie w jedne punkt i wygląda jakby był wyłączony to jego mózg przetwarza cały ogrom bodźców. Takie zawieszenie jest potrzebne, do dziecka dochodzi bardzo dużo dźwięków, , kolorów, zapachów a dziecko w taki sposób sobie radzi.
Anna Suligowska

Witam serdecznie. Zachowanie Pani dziecka niczym nie odbiega od normy. Niestety w ostatnim czasie słychać wiele opowieści dotyczących negatywnych objawów po szepieniach. To z kolei wywołało wiele obaw u radziców. Myślę, że sama sytuacja szczepienie u tak małego dziecka, gdzie jest w innym miejscu, w rękach lekarza i w dodatku doznaje bólu fizycznego, którego nie rozumie jest wystarczającym powodem do płaczu, nawet takiego, którego trudno wyciszyć. Z Pani opisu zachowania dziecka wynika, że rozwija się ono prawidłowo. Małgorzata Danielewicz