Zachowanie 8-miesięcznego dziecka urodzonego przez cesarskie cięcie

Witam. Mam 8 miesiecznego synka, urodzilam przez cesarskie ciecie i o miesiac za wczesnie. Martwie sie troche czy wszystko wporzadku, bo nie przytula sie wogole i do nikogo, gdy probuje to odrazu mnie odpycha raczkami. Nic nie umie, tylko niedawno zaczal sie turlac, jak go posadze to siedzi ale sam nie umie, nie sprezynuje na nozkach, krzyczy i czasem powie baba ale bardzo zadko. Jest nerwowy jak czegos nie dosiega lub cos mu wypadnie. Macha raczkami i nozkami ciagle. Nie patrzy w oczy.

Podobne objawy mogą być niepokojące, dlatego zachęcałbym do konsultacji z neurologiem i psychologiem dziecięcym. Zbadają maluszka i na podstawie obserwacji oraz dokładnego wywiadu podejmą decyzje diagnostyczne i ewentualnie skierują na rehabilitacje lub wspieranie rozwoju dziecka.

Część opisanych zachowań jest typowa dla dzieci kilkumiesięcznych (proszę pamiętać, że trzeba wciąż "odejmować" miesiąc, którego mu brakło na dojrzewanie przed porodem). Część może sygnalizować zaburzenia. Może uda się Pani znaleźć ośrodek rehabilitacji dzieci, gdzie synka kompleksowo ocenią rehabilitant, psycholog, być może także logopeda.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Polecam spotkanie ze specjalistą- rehabilitantem-trzeba prosić o skierowanie na rehabilitacje z wczesnego wspomagania.Nie należy zwlekać.Jeśli to wcześniak, wiek liczymy: -1 miesiąc /w pani przypadku/ do tyłu.Czyli wiek rozwojowy 7 miesięcznego dziecka.