Zachowanie 9-miesięcznego dziecka

Witam, mam problem z moją 9 tygodniową córeczka. Otóż coreczka od poczatku nie interesuje się otoczeniem, lubi lezec z glowka skierowana w jednym kierunku. Kiedy jej ja wyprostuje, zaczyna interesowac sie moja twarza, usmiecha sie, zaczyna gaworzyc, oglada karuzele w lozeczku,ale jesli tylko od niej odejde, znowu obraca glowke i dalej lezy...na rekach tez za bardzo sie nie rozglada...nie wiem,czy interweniowac,czy dac jej jeszcze troche czasu? bardzo sie martwie i popadam w depresje..

Witam,

córeczka rzeczywiście powinna wykazywać się trochę większą spontaniczną aktywnością niż Pani opisuje. Trudno bez rozmowy określić jaka jest częstotliwość takich zachowań, jak często Pani przebywa z dzieckiem, w jaki sposób ją Pani stymuluje, itp. Jeśli uważa Pani za niepokojące zachowanie córki, zachęcam skonsultować się z psychologiem dziecięcym i/lub lekarzem prowadzącym.

Bardzo ważna sprawa: jeśli Pani się o coś martwi, to dokładnie tak jak teraz - trzeba poszukiwać pomocy i rozwiązań. Samo martwienie się i "popadanie w depresje" bez żadnych działań niewiele pomoże i nie da się w ten sposób wiele zdziałać.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.