Zachowanie dziecka po szczepieniu w 9. tygodniu życia

Witam. Mieszkam w UK,wczoraj mój 9 tygodniowy syn miał robione szczepienie 5 w 1a takze przeciw pneumokokom i doustnie przeciw rota. (3 zastrzyki)kilka godzin po dziecko mialo 38 st. Było senne nie chciało ssać, wiotkie. Leżał bez ruchu i wpatrywal sie sennym wzrokiem w sufit.nie płakał. Dziś Płacze przez sen i nie tylko ,piskliwie( nigdy przedtem tak nie płakał) Ma blade nóżki. Około 37,5 st. Na szczęście teraz już ssie pierś. Przestał utrzymywac kontakt wzrokowy.Czy to normalne po szczep ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję pokazać dziecko pediatrze, chociaż po szczepieniach dzieci mogą zachować się bardzo różnie, jedne są senne i apatyczne a drugie pobudzone i placzliwe.
Pozdrawiam