Zachowanie dziecka w wieku 2 lata i 3 miesiące

Corka ma 2, 3 miesiace.Malo patrzy mi w oczy.Byl czas ze ciagle ogladala tv ale jak jej nie wlanczam to duzo lepszy ma kontakt .Od miesiaca mowi:tata bam i po swojemu duzo.Umie sama jesc.Duzo biega smieje sie odwzajemnia usmiech.Umie dac buzi czesc zolwik piona na polecenie,chociaz jak mowie daj nie zawsze poda. .Pokaze buzie nos.Niepokoi mnie ze bierze do buzi zabawki.Udaje ze tuli lale.Porod 10pkt.Nie uklada nic w rzedy lubi sie przytulac,czasem nie zareaguje na imie.MaloJAwolalamPOimieniu

Nie wiem, czy coś Panią niepokoi w zachowaniu córki, bo nie pisze Pani o tym. Z tego co Pani pisze, córka rozwija się prawidłowo. Jeżeli ma Pani jakieś wątpliwości, warto zadać pytanie pediatrze na bilansie albo podczas zwykłej wizyty.

Zachęcałabym do konsultacji psychologicznej nie tylko w kontekście diagnozy, ale także wsparcia Pani w wychowaniu i rozwijaniu umiejętności społecznych córeczki. Podobne trudności mogą mieścić się jeszcze w granicach normy (i wynikać np z przebodźcowania tv), warto jednak konkretnie to sprawdzić. Na pewno warto wspierać rozwój córeczki, szczególnie w sferze werbalnej (można przemyśleć skorzystanie także z pomocy logopedy).