Zachowanie i rozwój mowy u 3-latki

Witam Mam problem Dziecko skończyło trzy latka i trzy miesiące ,dziewczynka mówi podstawowe wyrazy mama,tata ,zamiast jeszcze "ehe"dziecko słabo mówi.Rozwija się prawidłowo,sama załatwia potrzeby fizjologiczne ,potrafi się ubrać i rozebrać,prawidłowo trzyma ołówek ,lubi malować (bazgroły).Uczęszcza do przedszkola .Nie bawi się z rówieśnikami przeważnie bawi się sama ,logopeda zasugerowała konsultacje neurologopedyczną.Proszę o udzielenie porady.Dziękuje

Jeśli konsultowali się już Państwo z logopedą, warto skorzystać z jego porady. Zależnie od wyników spotkania z neurologopedą podjąć dalsze kroki. Warto także dopytać Pań przedszkolanek, jak córeczka funkcjonuje w grupie (nie tylko w kontekście zabawy, bo może to wynikać z jej upodobań i temperamentu), reaguje na polecenia dorosłych czy radzi sobie z frustracją, zakazem czy kontaktami z innymi dziećmi. Może być także potrzebna konsultacja z psychologiem dziecięcym. Sądząc z opisu podobne objawy mogą być wynikiem zarówno nieharmonijnego rozwoju, który z czasem może się wyrównać (np wspierany rehabilitacją i ćwiczeniami) lub też jakichś zaburzeń rozwojowych. Dlatego diagnoza byłaby podstawą do podjęcia dalszych działań.

Witaj. Uważam, że sugestia ze strony logopedy jest trafna. Może Pani również odwiedzić pedagoga specjalnego lub samego oligofrenopedagoga.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego!
USŁUGI + KONTAKT
http://psychopedagog.eu
PSYCHOBLOG
http://blog.psychopedagog.eu
FANPAGE - FACEBOOK
http://facebook.com/psychopedagogeu/
KONSULTACJE I TERAPIE PRZEZ INTERNET
http://psychopedagog.eu/terapia-online/

Dziecko stroni od kontaktów społecznych, niski jest zasób słownictwa dziecka.Bardzo dobrze, że dziecko chodzi do przedszkola. Nerologopeda zapewne zleci badania specjalistyczne: tomografię i EEG-bardzo dobrze.Poza tym powinna Pani zrobić dziecku badanie słuch metodą Tomatisa i diagnozę SI.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Na terapie logopedyczną córka chodzić musi gdyż rozwój mowy jest słaby mimo, iż z innymi rzeczami radzi sobie dobrze. Skoro zasugerowano konsultację to warto ją zrobić gdyż może specjalista zauważył coś czego nie ma w Pani liście. Zawsze lepiej wszystko jest sprawdzić niż zaniedbać.
Pozdrawiam AM