Zachowanie nauczyciela do dziecka z Zespołem Aspergera

Jak nauczyciel ma zachowywać się w stosunku do dziecka z zespołem Aspergera? Co zrobić by dziecko nie skrzywdzić a tym samym stworzyć mu warunki sprzyjające jego rozwojowi?

Zachowanie nauczyciela do dziecka z Zespołem Aspergera
Jak nauczyciel ma zachowywać się w stosunku do dziecka z zespołem Aspergera? Co zrobić by dziecko nie skrzywdzić a tym samym stworzyć mu warunki sprzyjające jego rozwojowi?
To pytanie na cały wykład
Jest dostęna fachowa literatura, także na WWW
Są Poradnie Specjalistyczne dla Dzieci AUtystycznych i z Choroba Aspergera
Konieczna pomoc PSYCHOLOGA, stały kontakt z Rodziną Dziecka
Pozdrawiam

Psychologia

Według przepisów dziecko z zespołem Aspergera może zostać objęte programem kształcenia specjalnego w szkole co oznacza, że musi być stworzony dla niego IPET (Indywidualny Program Edukacyjno-Terapeutyczny) oraz zorganizowane dodatkowe godziny rewalidacji, a także pomoc nauczyciela wspomagającego podczas lekcji.
Oczywiście by to wszystko zrealizować rodzic ucznia musi dostarczyć do szkoły odpowiednie dokumenty tj. orzeczenie o kształceniu specjalnym w którym poradnia psychologiczno-pedagogiczna określa potrzeby i sposoby pracy z danym dzieckiem.
Jest też wiele kursów doskonalących dla nauczycieli pracujących z dziećmi z autyzmem i Zespołem Aspergera. Ponieważ jest to zaburzenie bardzo złożone, warto skorzystać ze szkolenia prowadzonego przez doświadczonych specjalistów by je zrozumieć, bo szukanie informacji na własną rękę bywa ryzykowne.