Zachowanie ochrony przy pomyłce w zażyciu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, mam pytanie. Wczoraj o godzinie 20-21 zapomniałam wziąc 12 tabletke z tabletke Madinette z 4 blistra, i przyjelam ja dzisiaj o 10;40. Wobec tego wiem, ze juz chyba nie jestem zabezpieczona i musze stosowac dodatkowe koniecznie zabezpieczenie? czy partner moze nie skonczyc w srodku podczas stosunku i nie dojdzie do zaplodnienia czy sie wstrzymac stanowczo? oraz czy mam robic 7 dniową przerwe? dzisiaj wezme o 20 13-stą tabletkę. czy moze nie robic przerwy 7 dniowej? Pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proponuję nie wykonywać przerwy pomiędzy kolejnymi opakowaniami oraz zabezpieczyć się dodatkowo prezerwatywą przez okres 7 dni.