Zachowanie partnera w związku

Witam. Chyba nie ufam swojemu facetowi.. nagle dowiaduje się że jedzie na imprezę z kolalegami z pracy 300 km od nas potem ze jedzie na dwa wyjazdy gdzie niby ma pracować. Ale wiem jak to będzie się kończyć, pewnie codzienna impreza. Zawsze tak jest. Kocham go bardzo ale on ma ciągle jakieś nowe pomysły i chyba własne plany na życie bo nawet mnie nie zapytał co myślę o tych wyjazdach. Ja już sobie nie radzę samą.. bardzo bardzo mi ciężko..

Witam,
proszę więc porozmawiać z nim o tych jego wyjazdach i imprezach, powiedzieć, że to pani nie odpowiada, jeśli tak jest. Komunikacja w związku jest kluczową sprawą. Może pani spróbować namówić go na wspólne pójście do psychologa lub psychoterapeuty, żeby ustalić co jest ważne dla Was obojga.
Pozdrawiam

Witam,

Proszę Pani trudno jest mi się odnieść do tego, co Pani pisze ponieważ nie mam za wiele szczegółów. Może pytanie jest takie, czy Pani jest szczęśliwa w tym związku? Czy komunikacja pomiędzy Państwem tak zawsze wyglądała? Czy rozmawialiście o planach na życie i co z tego wynikało? Czy Pani partner jest uważny na Pani potrzeby i wzajemnie?
Może warto aby skorzystała Pani z konsultacji u psychoterapeuty?

Witam, Panią. Nie wydaje się, że dzieją się u Państwa w związku jakieś dramatyczne rzeczy. Jednakże jest sprawa, która Panią męczy i dlatego jest ważna. Wygląda na to, że potrzeba Państwu rozmawiania ze sobą. I nie tylko o tym, co się dzieje na codzień, ale o tym, czego Państwo od siebie chcą, bo to wcale nie jest dla wszystkich oczywiste, czego oczekują od siebie. Jak sobie wyobrażają wspólną przyszłość, a może ktoś chce poprzestać na tym, co jest teraz i nie wie, co będzie potem. Co jest dla kogo niedopuszczalne, czego się nie lubi. Może ktoś być pędziwiatrem, a ktoś domatorem, warto zawczasu o tym wiedzieć i rozmawiać. Może Pani parter lubi adrenalinę związaną z wyjazdami i pracą wyjazdową, a dla Pani to za dużo? Może uważa, że praca to jego sprawa, a Pani oczekuje wspólnych decyzji? Jakby nie było, dobrze jest się nauczyć rozmawiania ze sobą i tego Państwu życzę.