Zachowanie u 17-miesięcznego dziecka

Witam. Mój synek ma prawie 17 miesiecy. Jest bardzo pogodnym dzieckiem. Lubi biegać z dziećmi, szczególnie tymi które widzi pierwszy raz. Od trzech tygodni bardzo dużo mówi, dyskutuje, ale tylko w swoim języku. Jedyne co mowi w miarę zrozumiale to mamamamama, bababa. Bardzo rzadko reaguje na swoje imię, nie wykonuje żadnych polecen, nie odpowiada na pytania, nie znosi przewijania i ubierania, nie chce używać sztućców - je sam, ale rączką. Co robić? Czekać cierpliwie i pracować z nim?

Konsultacja psychologiczna w środku zajmującym się diagnozą dziecięcą mogłaby albo wskazać na diagnozę, albo pomóc we wspierania rozwoju synka.