Zachowanie u 5-latka a prawdopodobieństwo autyzmu

Witam.Syn 5 lat od pewnego czasu dziwnie się zachowuje. Nie może dłużej skupić się na zabawie.Klocki,samochody układa w pewien schemat. źle reaguje na nowe sytuacje, wpada w złość kiedy codzienne czynności nie odbywają się zgodnie ze schematem.Ma trudności z nawiązaniem kontaktu z rówieśnikami.Woli bawić się sam.Ma problemy z koordynacją ruchową.Nie lubi być przytulany całowany, chyba,że sam tego chce.Ma napady histerii.Był badany neurologicznie,stwierdzono SLI.Czy to autyzm, albo ZA?

Bez szczegółowej diagnozy nikt nie odpowie na takie pytanie. Proszę zwrócić się do specjalisty np:
Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży
Kontakt: Rejestracja - (087)562 64 00
Suwałki ul. Szpitalna 62
Pozdrawiam.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Specyficzne zaburzenia mowy mogą towarzyszyć autyzmowi jednak lekarz rozumiem autyzmu nie stwierdził. Może warto poszerzyć diagnozę jeszcze o badania funkcjonalne, psychologiczne, itd. Konieczna jest też systematyczna terapia zarówno w obszarze zaburzeń mowy jak i rozwojowa.
Pozdrawiam AM