Zachowanie u 7-miesięcznego dziecka

Zachowanie 7 miesiecznej Córeczki. Córka urodzila sie w 39tc, porod naturalny.Wszystko bylo w porzadku. W miedzy czasie wyszla asymetria i wiotkosc. Coreczka dopiero of miesiaca przekreca sie Na brzuszek(Dzieki cwiczeniom).Nie siada.Nie wypowiada mama,dada,baba.Od jakiegos czasu zawiesza się u patrzy w jeden punkt, wydaje mi sie,że kontakt wzrokowy jest gorszy. Nie Lubi sie ubierac,czesto sie pręży.Zaczela rowniez "grabic raczkami". Czy to moga byc objawy autuzmu.prosze o pomoc jestem załaman

Witam Panią. Obawiam się, że doświadczanie w relacji z córeczką niepokojących sygnałów będzie tylko wzmagać u Pani lęk, który może być silniejszy przy pojawiających się projekcjach typu "czy to mogą być objawy autyzmu". Proszę na to uważać, bo to wpływa na Pani samopoczucie, kondycję a tym samym na kondycję Pani córeczki (która w tym wieku ma bardzo silną więź z Panią). Naturalnym Pani sojusznikiem może być lekarz pediatra, który obserwuje rozwój psychofizyczny Pani córki. Jeśli wymaga tego sytuacja może zlecić badania i/lub kontakt z innymi specjalistami. Proszę tego nie odwlekać tylko podzielić się swoimi obserwacjami z lekarzem pediatrą. Potrzebuje Pani znaleźć w sobie spokój, żeby skorzystała na tym również Pani córka. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Warto jeszcze zaobserwować czy reaguje na dźwęki (np jak ktos wejdzie do pokoju), lubi kontakt z opiekunem, reaguje uśmiechem na uśmiech dorosłego (opiekuna), reaguje na swoje imię, bawi się np w a-kuku! itp. Warto jednak skosnultowac sie z lekarzem pediatrą. Określi, czy podobne trudności moga wynikać z zaburzeń motoryki czy też zaburzenia motoryki moga byc pochodną innych zaburzeń rozwojowych. W razie potrzeby skieruje na dalszą diagnostykę- np do psychologa dziecięcego.