Zaciemnienie na paznokciu

witam serdecznie, od jakiegoś czasu na małym palcu u nogi lewej i teraz już prawej, zauważyłem zaciemnienie z prawej strony paznokcia i z przodu pod paznokciem, myślałem że to brud, ale po obcięciu paznokci i próbie zdrapania ciemnego koloru nie da się, tak jakby to tkwiło już w paznokciu, czy mam powody do zmartwienia? bardzo dziękuje za pomoc

Magdalena StusiĹska

Być może są to zmiany grzybicze. Najlepiej skonsultować się z dermatologiem.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do dermatologa. Być może jest to grzybica. Konieczne badanie lekarskie, po którym więcej będzie można powiedzieć oraz zastosować odpowiednie zalecenia.