Zacienienie w wyniku RTG płuc

"W szczycie lewego płuca w rzucie I-ego żebra i obojczyka widoczne zacienienie nieregularne.Poniżej widoczne są dwa drobne cienie o średnicy 5 oraz 4mm, w ich otoczeniu widoczne są dyskretne zmiany włókniste - obraz może odpowiadać zmianom poswoistym, jednak nie można wykluczyć zmiany rozrostowejWzmożony rysunek okołooskrzelowy w okolicach wnęk i w dolnych polach płucnych, bardziej po stronie prawej - obraz może odpowiadać zmianom w przebiegu PZO.Drobne zwapnienia w krążku aorty"

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana dalsza diagnostyka, obraz niejednoznaczny, prosze udać się do pulmonologa.
Pozdrawiam