Zaciśnięta pochwa podczas pierwszego zbliżenia

Jestem w związku od 2 lat. Ufam swojemu chłopakowi, przeszliśmy wiele rozmów na temat seksu. Niedawno postanowiliśmy spróbować. Przeszliśmy przez grę wstępną. Nie stresowałam się, w jego ramionach czułam się bardzo dobrze. Gdy już mój chłopak chciał wejść we mnie, wydaje mi się, że moja pochwa była tak zaciśnięta, że nie dał rady. Dlaczego tak się stało? Czy to rzeczywiście wina bardzo ściśniętej pochwy, czy on zrobił coś źle?

Dzień dobry!

Wiele młodych kobiet do pełnej gotowości do odbycia satysfakcjonującego pierwszego stosunku potrzebuje dłuższego przygotowania, np. kilku tygodni-miesięcy regularnych pieszczot, naukę obserwowania, rozumienia swojego podniecenia, różnych stopni natężenia podniecenia, różnych dróg jego osiągania itp. Często pierwsza próba stosunku może nie zakończyć się tak, jak para mogłaby to sobie wyobrażać. Przyczyny mogą być różne: niedostateczne podniecenie, niedostateczne nawilżenie, stres, brak minimalnej stanowczości ruchów ze strony partnera itp. Warto również wybrać się do lekarza ginekologa, aby potwierdzić Pani zdrowie intymne i gotowość do rozpoczęcia współżycia oraz ocenić budowę i kształt błony dziewiczej, która również może być przeszkodą.

Pozdrawiam!