Zaćma wrodzona całkowita obustronna u niemowlaka

Dzień dobry, moja 3 mieisęczna córka ma zaćmę wrodzoną całkowitą obustronną. Obecnie jesteśmy po zabiegu usunięcia zaćmy w prawym oku, za 2tyg zabieg na lewe oko.Nosi okulary na prawe oko +23,5 dioptrii. Jak i co teraz widzi córka ? Czy to, że zakraplam oko 4 razy dziennie wpływa na jakość widzenia ? Kiedy spodziewać się poprawy wzroku? Jak oko akomoduje się po takim zabiegu? Córka wyraźnie ogląda się, ale trudno powiedzieć żeby się na czymś skupiała, reaguje na światło. Proszę o odp.

Witam.Córka widzi ruch i kolory oraz światło. Widzenia rozwija się do 6 roku życia. Po zabiegu na drugie oko widzenie się znacznie poprawi. W 2 roku życia córka będzie miała wszczepione sztuczne soczewki. Do tej pory musi mieć okulary lub soczewki kontaktowe. Oko bezsoczewkowe nie akomoduje bo nie ma czym.pozdrawiam serdecznie