Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 5 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaczęłam brać tabletki. Dlaczego miesiączka trwała tak krótko?

Od niedzieli 20 czerwca biorę po raz pierwszy tabletki antykoncepcyjne. Wzięłamtabletkę zgodnie z zaleceniami lekarza w pierwszym dniu miesiączki, dziś już nie ma krwawienia typowego dla miesiączki, a raczej brązowa maź. Nadmienię, że wcześniej brałam antykoncepcję "po fakcie" (dokładnie 7.06, w połowie cyklu) Czy możliwe, żeby miesiączka trwała tak krótko zwłaszcza, że wcześniej był to okres 5-6 dni?

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam.

Jest to jak najbardziej możliwe. Rozpoczęła Pani stosowanie leku, który powoduje zahamowanie miesiączki (dlatego można
np. przesuwać termin wystąpienia krwawienia tabletkami). W związku z powyższym w Pani przypadku krwawienie zostało zahamowane, zgodnie z działaniem tabletek.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy