Zaczęłam cierpieć na bezsenność i mam lęki - co robić?

Witam, od dwóch tygodni nie śpię, mam problemy z koncentracją i w dodatku mam myśli samobójcze, w nocy boję się zasnąć - mam wrażenie, że ktoś mnie skrzywdzi, po prostu nie czuję się bezpieczna nawet gdy mama ze mną śpi, mam obawy, że zostanę skrzywdzona, mam silne nerwobóle, nie jem, tracę na wadze itp. Myśli samobójcze przejawiają się w obłęd - nienawidzę sama siebie za to jaka jestem, nawet ludzie mnie nie cierpią, mówią na mnie pieprzona psychiatryczka - to dlatego, że mówię i myślę jak psychiatra i nawet w taki sposób pomagam osobom potrzebującym przez moje analizowanie ich sytuacji, tak jak robi to psychiatra. Czuję, ze coś jest nie tak, ale nie wiem w jaki sposób mam sobie pomóc. Proszę o jak najszybsza odpowiedź, bo każda noc nieprzespana prowadzi mnie do obłędu.

Witam!

Bardzo dobrze, że starasz się pomagać innym ludziom. Nie możesz jednak zapominać o sobie. Warto, żebyś rozpoczęła pracę nad swoimi problemami z psychologiem. Będziesz mogła znaleźć przyczynę lęków i pracować nad samoakceptacją.
Warto również zasięgnąć porady psychiatry w sprawie bezsenności. Możliwe, że jest ona spowodowana narastającym napięciem emocjonalnym i lękami. Jednak psychiatra będzie mógł stwierdzić, jak radzić sobie w tej sytuacji i jaki rodzaj leczenia zastosować. Psycholog natomiast pozwoli Ci poradzić sobie z trudnościami natury psychicznej.
Dzięki pracy z psychologiem i pomocy psychiatry będziesz mogła poprawić swoje samopoczucie i zaakceptować siebie taką, jaką jesteś.

Pozdrawiam