Zaczęłam dziwnie plamić po moim pierwszym razie - czy to infekcja?

W styczniu miałam okres od 5 do 9, zaś w lutym od 1 do 5. Mam 17 lat i z chłopakiem jestem już prawie 8 miesięcy. W sylwestra chłopak przebił mi błonę a gdy przed tym zakładał prezerwatywę to zaczął ją nakładać odwrotnie, więc ją odwrócił na drugą stronę. Potem włożył go i wsadzał go coraz głębiej. Bolało mnie, to był mój 1 raz. Po dłuższym czasie zauważył krew. Poszłam szybko do łazienki i ją zmyłam. 13 i 24 stycznia gdy się spotkaliśmy ocierał się penisem o moją pupę. Od kilku dni teraz zauważyłam brązowe, czasami przezroczyste plamienia, a gdy się ostatnio załatwiałam to zauważyłam trochę krwi. Trochę mnie swędzi ona i w ogóle. Co się ze mną dzieje, martwię się i boję się iść sama do ginekologa :(

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję bakteryjną pochwy.
W celu potwierdzenia podejrzewanej przyczyny wskazane jest badanie ginekologiczne i ewentualnie badanie mikrobiologiczne. Po ustaleniu właściwego rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia. Nie ma powodów do obaw, tego typu infekcje szybko się leczą jeśli zostanie zastosowane leczenie przeciwbakteryjne.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl