Zaczęłam stosować krążek. Dlaczego nie mam okresu?

Witam! Od 2 miesięcy używam krążków antykoncepcyjnych, jednak po wyjęciu pierwszego krążka włożyłam kolejny w celu przesunięcia okresu. Niestety przez cały kolejny miesiąc miałam plamienia. Po wyjęciu drugiego krążka w trakcie tygodniowej przerwy nie dostałam okresu. Pojutrze powinnam włożyć trzeci krążek, tylko nie wiem, czy to normalne, że nie miałam okresu i czy wkładać krążek czy lepiej nie i poczekać? Dziękuję z góry za odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli miała Pani plamienia przez 3 tygodnie, to błony śluzowej mogło "nie wystarczyć" na właściwą miesiączkę. Proponuję zrobić test ciążowy i jeśli wynik będzie ujemny, założyć krążek. Jeśłi sytuacja będzie się powtarzać proponuję kontakt ze swoim ginekologiem.