Zaczęłam zażywać tabletki w drugim dniu krwawienia - co z ochroną?

Witam! Jestem tutaj pierwszy raz, powodem tego jest wciąż nurtujące mnie pytanie. Czy zażywam tabletki antykoncepcyjne we właściwy sposób. Jest to pierwszy rak, kiedy stosuję antykoncepcję hormonalną. Dodam jeszcze, że mam bardzo nieregularne miesiączki, średnio w odstępach 40-dniowych i więcej. Ostatnia miesiączkę miałam 15-go i lekarz kazał mi rozpocząć przyjmowanie tabletek od 14-go, kiedy miałabym mieć rzekomą miesiączkę - tak też zrobiłam. Brałam te tabletki regularnie przez miesiąc po czym według zalecenia zrobiłam 7-dniową przerwę. W drugim dniu wystąpiły u mnie plamienia i na następny dzień miesiączka, trwała ona 4 dni i teraz po tych 7 dniach zaczęłam znów brać tabletki. Męczy mnie myśl, czy aby na pewno jestem zabezpieczona skoro nie rozpoczęłam brania tabletek od pierwszego dnia miesiączki? Dodam jeszcze, że przestraszyła mnie jedna rzecz jaka się stała, mianowicie ok 2. dnia wraz z miesiączka „wyleciało” mi coś przypominającego kawałek mięsa... Co to może być? Proszę bardzo o pomoc, bo jestem bardzo zaniepokojona. Z góry dziękuję . Zapomniałam dodać, że robiąc badania, pan doktor stwierdził u mnie chorobę jaką jest PSO.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
nie ma antykoncepcji skutecznej w 100% jednak stosując się ściśle do zaleceń przyjmowania tabletek, nie stosując leków mogących obniżać skuteczność antykoncepcji, ewentualnie stosując dodatkowe zabezpieczenie prawdopodobieństwo poczęcia jest bardzo małe. Rozpoczynając stosowanie antykoncepcji w dowolnym dniu (nie pierwszego dnia cyklu) zaleca się stosowanie przez 7 kolejnych dni dodatkowego zabezpieczenia np. w formie prezerwatywy.
Wydzielina w trakcie krwawienia miesięcznego to m.in. złuszczona błona śluzowa macicy, krew.
Pozdrawiam!