Zaczerwienie i bolesność cofniętych dziąseł

Mam nieco cofnięte dziąsła, na co zwróciła mi uwagę higienistka. Przez długi okres czasu stosowałam pasty wybielające i prawdopodobnie zbyt mocno szorowałam zęby. Obecnie myję zęby na zasadzie wymiatania i odstawiłam pasty wybielające. Stosuję parodontax z fluorem. Zauważyłam jednak zaczerwienie i bolesność dziąseł. Dbam o higienę jamy ustnej, myję zęby praktycznie po każdym posiłku, czyszczę nicią i używam płynu. Czy może to wynikać z niedoborów żywieniowych?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

proszę skonsultować problem z periodontologiem, bez dokładnego wywiadu, badania i analizy zdjęć rtg nie można odpowiedzieć na Pani pytanie - problem jest bardzo złożony
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Konieczna jest wizyta u lekarza dentysty zajmującego się chorobami dziąseł i przyzębia ( periodontolog ). Być może dolegliwości wynikają z zabiegów higienicznych domowych, a być może przyczyna jest inna. Konieczna jest diagnostyka ( też radiologiczna ).