Zaczerwienienia błony śluzowej a bóle w nadbrzuszu

mam bóle w nadbrzuszu po środku i lewej stronie (ataki) czasami promieniujące do pleców.usg wykazało trzustkę o niskim echu i gruboziarnistej echostrukturze, amylaza w moczu 551 U/l we krwi 82, reszta spec. bad. krwi w normie. Poziom elastazy w kale >500, RM jamy brzusznej z kontrastem i MRCP w normie.ostatnia gastroskopia wykazała zaczerwienienia błony śluzowej.Lekarz twierdzi że to pewnie dyspepsja czynnościowa a ja się boję PZT.Mam duże łaknienie na słodkie, nie tracę wagi, wypróżnienia ok.

Raczej to zaburzenia w pracy przewodu pokarmowego o cechach czynnościowych tak jak sugeruje lekarz prowadzący i nie ma powodu do niepokoju.