Zaczerwienienia i przesuszenie skóry

WItam ! moja skora to mieszana, lecz dosc wrazliwa. na czole sucha jest sciagnieta, pod oczami skora jest przesuszona sciagnieta i pojawily sie pierwsze zmarszczki, na policzkach sa zaczerwienienia, podraznienia, zatkane pory i skora jest sucha. skora na nosie, brodzie i dekoldzie jest w dobrym stanie. Jakich kosmetykow powinnam uzywac i jak pielegnowac swoj typ skory? dodam ze mam 23 lata

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
niezwykle trudno jest diagnozować skórę na odległość, gorąco polecam odwiedzenie gabinetu kosmetycznego - pierwszym krokiem w pielęgnacji profesjonalnego powinno być oczyszczenie skóry: peeling kawitacyjny bądź peeling kwasowy, w zależności od stanu skóry.
Na czas "wyprowadzenia" skóry polecam dermokosmetyki - odpowiednie dla skór alergicznych i wrażliwych. Do mycia doskonale nadaje się seria Effaclar La Roche Possay - żel do skóry tłustej wrażliwej.
Proszę zwrócić uwagę na wszelkie płyny micelarne - doskonałe do demakijażu - oczu jak i całej twarzy.
Do codziennej pielęgnacji skóry proszę włączyć olej z róży - kilka kropel zastosowanych na noc bądź kilka razy w tygodniu jako serum odżywi Pani skórę, nawilży i złagodzi podrażnienia.