Zaczerwienienia i świąd u półrocznego dziecka

Nasz syn ma obecnie 6 miesięcy, w 4 miesiącu zrobiliśmy testy alergiczne, które nic nie wykazały.Mateusz ma wypieki na policzkach momentami bardzo zaognione z bezbarwny płynem.Nasza lekarka twierdzi, że to skaza białkowa.Obecni jest na mleku bebilon pepti DHA dostawał już fenistil w kroplach,obecnie dostaje zyrtec.Poprawy nie widać wręcz pogorszenie(zaczerwienienie w zgięciach rączek, place na plecach i uporczywy świąd który nie daje mu spać).Jeśli to skaza białkowa to dlaczego tak się pogarsza?

Witam,

W przypadku skazy białkowej po wyeliminowaniu produktów zawierających mleko krowie, (a także w przypadku karmienia piersią wyeliminowanie produktów spożywanych przez matkę zawierających mleko krowie w postaci wszelkiego nabiału, a także innych produktów w których ten składnik możemy znaleźć) stan dziecka powinien się poprawić. Ewentualnie można mówić o występowaniu tzw. reakcji krzyżowych które towarzyszą nietolerancji mleka krowiego. Sam fakt zastosowania mleka dla takich dzieci powinien poprawić stan dziecka. Być może należy powtórzyć badania.