Zaczerwienienia, pękająca skóra wokół ust

Witam Serdecznie ! Piszę w imieniu mojego męża , gdyż on jest w pracy i osobiście nie ma jak ;) mój mąż co roku ma okropny problem! w okresie zimowym wokół jego ust robią się takie zaczerwienia które potem się łuszczą a skóra pęka , próbował rożnego rodzaju maści ale nic nie pomaga.... co to moze być ? i od czego ? jak to zwalczyć? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz

Witam

Przyczyn może być wiele, aczkolwiek warto przyjrzeć się diecie - czy mąż nie ma niedoboru witamin i minerałów. Wspomniane już niedobory mogą skutkować łuszczącą się skórą (często w okolicy ust), zajadami (zapalenie kącików ust). Takie nieprzyjemne objawy często łapią nas na zimę, kiedy to nikt nie ma ochoty an surowe warzywa i owoce ;)

Pozdrawiam i zapraszam na konsultację on-line:
www.poradnialubczyk.pl