Zaczerwienienia skóry po mikrodermabrazji i peelingu glikolowym

Witam, podobnie jak koleżanka opisała na forum kosmetyczka wykonała mi mikrodermabrazję a bezpośrednio po niej peeling glikolowy. Efekty były opłakalne, po 6 tygodniowym leczeniu dermatologicznym jest w miarę dobrze, pozostały zaczerwienienia, stosuję filtr 50. Mam pytanie - wcześniej stosowałam 2 razy w miesiącu peeling migdałowy- czy mogę w obecnej sytuacji powrócic do tych zabiegów? Obawiam się żeby zaczerwienienia się nie pogłebiły, proszę o radę. Monika

Nie wiem gdzie ma Pani w planie wykonanie kolejnego peelingu. Jezeli u lekarza - prosze isc na konsultacje - jezeli beda przeciwskazania, odpowiedziany lekarz zabiegu nie wykona. Przypadek przez Pania przytoczony to kolejny przykład niepowodzenia wynikajacego z tego, że osoby nieuprawnione zabieraja sie do zabiegów inwazyjnych. Mam nadzieję ze gdy zaplanuje Pani powiekszanie ust albo zabieg z uzyciem toksyny boulinowej zgłosi się Pani do lekarza medycyny estretycznej a nie do kosmetyczki. Prosze tylko pamietać,że tytułu lekarz medycyny estetycznej moga uzywać lekarze, którzy kończą studa podypomowe w tym zakresie a nie kilka kursów. Zycze udanych wyborów. W Katowicach polecam dr. Katarzyne Skwara-Guzikowską. W Warszawie zapraszam do mnie na Opaczewską.
Pozdrawiam Ewa Rybicka

Niestety peeling glikolowy pomimo swoich zalet jest czasem nieprzewidywalny, osobiście stosując go polecam przygotowanie skóry kremem o jego niskiej zawartości procentowej np glikoA.
Jeśli chce Pani wrócić do peelingu migdałowego proszę najpierw kupić krem 5% z kw migdałowym np Pharmacris lub clarena i przygotowac nim buzię do zabiegu,bez przygotowań zapraszam na peeling ferulowy jest bezpieczny i przewidywalny. Oczywiście fotoochrona zawsze obowiazuje.Pozdrawiam.
MK.

Zapraszam na konsultację, obejrzę zaczerwienienia i doradzę zabiegi jakie może Pani wykonać, ale najlepiej jest obejrzeć skórę , by cokolwiek móc doradzić. Z peelingiem może być różnie jeśli skóra jeszcze jest podrażniona.