Zaczerwienienie i ból oczu a noszenie soczewek kontaktowych

Od czerwca mieszkam w Wielkiej Brytanii. nosze soczewki kontaktowe. Juz trzeci raz bedac tutaj zmagam sie z problemem z oczami, tzn. w godzinach wieczornych lub gdy zanosi sie na wiekszy deszcz bardzo pieka mnie oczy, zawsze ktores z nich jest spuchniete. Teraz bardzo zaczerwienione jest prawe, od wewnetrznej strony. Stosuje krople opticrom gdy cos sie dzieje. W Polsce nigdy nie mialam zadnej alergii i problemow z oczami. Soczewki zmieniam regularnie i nawilzam oczy kroplami hylofresh.

Witam.
Prawdopodobnie na Pani nadwrażliwość na ten rodzaj soczewek kontaktowych. Proponuję zmienić rodzaj soczewek , a jeżeli to nie pomoże to proszę skonsultować się z lekarzem okulistą.
Pozdrawiam