Zaczerwienienie i krostki w okolicy ust i płatków nosowych a łojotokowe zapalenie skóry

W okolicach ust i płatów nosowych od czasu do czasu pojawia mi się zaczerwienienie i miejscowo w tym obszarze twarzy drobne krostki z białą wydzieliną. Dermatolog zdiagnozował łojotokowe zapalenie skory, nie wykluczył pączątkowej fazy tradziku różowatego. Smaruję kremem Rosex wokol ust a przy nosie Pirolamem, wczesniej Protopiciem. Objawy nie sa duze i pojawiaja sie okresowo. Mam pytanie czy istnieja leki, aby skutecznie wyleczyc te objawy? Czy leki sterydowe moga skutecznie pomoc, czy zaszkodz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji nie radziłbym leczenia na własna rękę. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami.