Zaczerwienienie i opuchlizna na powiece

Witam, od wczoraj na powiece pojawiło mi się zaczerwienienie, lekko swędzące, łuszczące się i powodujące opuchnięcie powieki.Nie zmieniałam żadnych kosmetyków ani diety. Jak temu zaradzić w domowych warunkach i czy może to być nawracający trądzik różowaty który został mi zdiagnozowany kilka lat temu. Dziękuję za odpowiedzi.

Przyczyn niestety moze byc bardzo wiele. Jesli problem nie ustapi, konieczna moze byc wizyta u dermatologa. Aktualnie wskazane jest delikatne mycie i nawilzanie.

Witam najlepiej jest udać się na konsultację do dermatologa. Lekarz przepisze odpowiednie leki/maści.W domu może Pani posmarować maścią przeciwświądową i przyłożyć zimnym wtedy opuchnięcie na chwilę obkurczy się.